top of page

4 Aralık - 4 Ocak 2022

"YANKI" Sergi Kataloğu

 "YANKI"

yankılanıyor renklerin sesleri

     gözlerimizle duyuyoruz

          görüyoruz formların sessiz çığlıklarını

çoğalıyoruz

    yankılanan duyguların ıssız limanlarında

çoğalıyoruz

     caddeden yankılanan

          alarmın heyecanıyla

 

ALARMART

 

12.12.2015 yılında doğdu.

Farklı sanat disiplinlerinde eser üreten sanatçıların bir araya geldiği bir sanat oluşumudur. Yurtiçi ve yurtdışı sanat projeleri tasarlayıp; zaman, mekan ve temaya göre katılımcı sanatçıları belirleyerek hayata geçirir.

 

Geleceğimizin garantisi olan gençlerimize bu yolda yürüme cesareti aşılamak, Alarmart’ın kuruluş ilke ve önceliklerindendir. Projelerde yer almalarının, özgüvenlerini arttıracağının bilinci ve sorumluluğu, Alarmart’a heyecan katmaktadır. Tasarlanan her projede detaylara gösterilen özen, sergileme anlamında önemsenen ve benimsenen müze mantığı, Alarmart’ın çağdaş sanat sergi projelerinde fark edilen / fark yaratan özelliklerindendir.

 

Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan / üreten (Eskişehir, İzmir, İstanbul, Adana, Muğla, Antalya) sanatçıların birlikteliğinden oluşan Alarmart’ın bünyesinde barındırdığı sanat disiplinleri; resim, heykel, seramik, grafik ve fotograftır.

Üretilen her eserin içinde ruh vardır; içinden duygu, düşünce, kaygı / sancı ve emek yankılanır. Bu samimi yankılar çoğalır ve etkisini arttırır… Hayatımızı anlamlandırır.

Cadde 160 Art Gallery bünyesinde sanatseverler ile buluşan Alarmart / YANKI grup sergisi, hayatlarınıza dokunmak için heyecan duyuyor.

 


Serdar LEBLEBİCİ

bottom of page